Tokat’ta ucuza ev eşyası almak isterken dolandırıldı

DHA

Tokat’ın Güryıldız beldesinde evi için beyaz eşya bakan Talip Atar, ikinci el eşya satış sitesinde tanıştığı ve ‘samimi’ gördüğü şahıs tarafından dolandırıldı.

Tokat’ta merkeze bağlı Güryıldız beldesinde yaşayan evli ve 4 çocuk babası Talip Atar, evine uygun fiyatlı beyaz eşyalar almak istedi.

İnternet sitelerinde beyaz eşya bakarken adının B.Y. ve polis olduğunu söyleyerek, tayini çıktığı için eşyalarını satmaya çalıştığını belirten biri ile tanıştı.

30 bin lira daha istediler

B.Y. ile görüntülü konuşan ve eşyaları beğenen Atar, karşı taraf ile 30 bin liraya anlaşıp, verilen hesaba 30 bin lira yatırdı.

Açıklamaya yanlış yazıldığı öne sürülerek kendisinden tekrar 30 bin lira istenince Talip Atar, parasının olmadığını ve vazgeçtiğini söyledi. Atar, parasının gönderilmesini istedi.

Ancak daha sonra telefonlara ulaşamayan Atar, dolandırıldığını belirterek şikayetçi oldu.

“Bu parayı engelli çocuğumuz sayesinde biriktirdik”

İkinci el eşya sitelerinde beyaz eşya baktığının söyleyen Talip Atar, “Sıfır eşyaların pahalı olduğu gürdük. Biz de ikinci el satış yapan sitelere baktık. Bir yerde hesaplı eşya bulduk. İletişime geçtik. Bize ‘Görüntülü konuşalım. Çevrede sahtekar çok, inanmayın öyle’ dedi. Görüntülü konuştuk. Bize eşyaları gösterdi. 35 bin liraya anlaştık. ‘Engelli bir çocuğumuz var, ihtiyacımız var’ dedik. ‘5 bin lirayı almayalım, size bir de halı gönderelim’ dediler, 30 bin liraya anlaştık. Sonra bize ‘Açıklamaya yanlış yazmışsınız’ diyerek, 30 bin lira daha istediler. Biz bu parayı özürlü çocuğumuzun parasıyla biriktirdiğimizi, asgari ücretle çalıştığımı ve gönderemeyeceğimi söyledim. Bizi bu şekilde dolandırdılar.

Görüştüğümüz kişi kendisinin polis olduğunu söyledi. Görüntülü konuşurken eşi de namaz kılıyordu. Bize inandırıcı ve samimi geldiler. Polis oldukları için samimi geldiler. Bize baştan güven verdiler. Polise giderek şikayetçi olduk. Ben devletime güveniyorum. Aradığımızda telefonlara çıkmıyorlar. Bunlar halen aynı sitede eşyaları satmaktalar” diye konuştu.

Haber Kaynağı: Demirören Haber Ajansı (DHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir